Tips og info til Brudeparet 

 

Iskatedralen ligger i gangavstand, ca 150 meter fra parkeringsplassen ved hovedinngangen til Vinterparken. 

Det er 550 meter mellom Hunderfossen Hotell og Is-katedralen.

Toaletter finner dere mellom Eventyrslottet og Iskatedralen.

Ofte skal ikke bruden sees før seremonien og da er det vanlig at brudgommen først venter i foajeen til Eventyrgrotta, sammen med sin forlover, og deretter venter sammen med gjestene inne i katedralen.

Temperaturen inne i Iskatedralen ligger på -3 til -7 grader. Bruden bør ha på seg varme klær over eller under brudekjolen og en varm jakke eller kappe. Varme vintersko er lurt å ha på seg - det er ofte vanlig med lang kjole og da vil det ikke synes om det brukes vintersko. Brudgommen bør også ha vinterjakke og vintersko. Det kan også være godt å ha et par hansker eller votter, da det er kaldt med bare hender over lengre tid. 

Dere må ta høyde for at dere skal ta bilder etterpå, noe som fort kan ta 1,5 time. 

Seremonien varer i ca. 30. minutter, litt avhengig av musikk- eller andre innslag dere ønsker. 

Hva dere ønsker å fylle seremonien med, velger dere selv i samråd med vigsler/seremonimester. 

Gjestene kan se attraksjoner mens dere tar bilder. Type attraksjon og pris avtales på forhånd.

Dere vil ha en kontaktperson, som følger dere hele veien.

Ca 4 – 5 mnd før bryllupet inviteres dere til Hunderfossen Hotell for prøvesmaking og gjennomgang. Dette er inkludert i bryllupspakken. 

Dere må selv holde kontakt med vigsler. 

Dere kan selv velge hvilken type vielse dere ønsker og hvem som skal vie dere. 

Vi har samarbeidspartnere på blomster, foto, hår og bryllupskake.

Lyd og lystekniker er inkludert i prisen, og de styrer lyden om dere velger å spille fra spotify eller ha levende musikk.

Vi har god erfaring med å spille ulike instrumenter i katedralen f.eks blåseinstrumenter, fele, gitar osv. 

Vi har et varmt rom som instrumentene oppbevares i frem til vielse.

Det anbefales å avtale møte med vigsler og kontaktperson kvelden før selve vielsen, slik at dere går igjennom program og detaljer for dagen. Her kan også forlovere være tilstede.